استاندارد سایز کفش

همان طور که می دانید برای سایز بندی کفش استاندارد های مختلفی وجود دارد. این استاندارد ها گاهی با هم تطابق دارند و گاهی ندارند. البته تولید کنندگان کفش سعی می کنند سایز کفش در استانداردهای مختلف را روی کفش خود به نمایش بگذارند.

استاندارد متداول در کشور ایران استاندارد اتحادیه اروپا یا یورو (Eu) است و مشتریان گرامی در هنگام مشاهده ی سایز کفش خود برای خرید کفش به این عدد دقت نمایند. همچنین استانداردهای دیگری مثل استاندارد آمریکا (US)، استاندارد انگلستان (BR)، استاندارد فرانسه (Fr)، استاندارد چین (CHN) و همچنین دیگر استاندارد ها وجود دارند. در واقع همه ی کشورهای پیشرفته با توجه مشخصات پای شهروندان خود اقدام به تدوین استاندارد پای مربوط به خود را نموده اند که البته این عمل با توجه به کاهلی مسئولان مربوطه انجام نگرفته است و استفاده از استاندارد اتحادیه اروپا بین بازاریان کفش متداول است.

همچنین مشتریان گرامی، قبل از خرید علاوه بر این که نیاز است که سایز کفش های قبلی و به خصوص کفش های اسپرت قبلی خود را در استاندارد Eu ببیند، بلکه باید طول پای خود را از پشت پاشنه ی پا تا نوک انگشت شست پا اندازه بگیرند و آن را با مقادیر ارائه شده در جدول راهنمای سایز که در صفحه ی هر محصول دیده می شود مقایسه کنند تا از این لحاظ مشکلی پیدا نکنند.

با توجه به قابلیت ارتجاعی و تغییر شکل کفش های اسپرت، در صورتی که شما طول پای خود را اندازه بگیرید و سایز خود را به فروشگاه آس اسپرت اعلام نمایید، از دیگر لحاظ ها مشکلی برای سایز پای کفش ها به وجود نمی آید و بسیار به ندرت رخ می دهد که شخصی از سایز کفش خریداری شده ی خود ناراضی باشد.

از این که با فروشگاه آس اسپرت همراهید از شما سپاس گذاریم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *