راهنمای خرید ساعت ورزشی

اغلب افراد بخصوص ورزشکاران در حین انجام فعالیت های ورزشی خود به مشاهده زمان بسیار نیازمند هستند. برای انجام برخی از حرکات ورزشی نیز لازم است تا رکوردهایی به ثبت برسد و یا حرکاتی خاص لازم است تا در مدت زمانی مشخص انجام شوند. این قبیل موارد موجب می شود تا بسیاری از ورزشکاران در حین ورزش به شدت به تنظیم زمان نیازمند باشند و این امر با استفاده از ساعتی مناسب به راحتی تحقق خواهد یافت. امروزه ساعت ها از تنوع بسیار بالایی برخوردار هستند و افراد با توجه به نیاز خود و متناسب با کاربردی که مد نظر دارند اقدام به تهیه ساعت مچی می نمایند. برخی از ساعت ها برای انجام فعالیت های ورزشی مناسب نیستند و استفاده از آنها می تواند موجب اختلال در انجام حرکات ورزشی ورزشکاران گردد. در ادامه با آس اسپرت همراه باشید تا شما را با مهم ترین نکات خرید ساعت ورزشی آشنا کنیم.

نکاتی مهم در رابطه با تهیه ساعت مچی ورزشی

امروزه ساعت های مچی از تنوع بسیار بالایی برخوردار هستند و لازم است افراد معمولاً با توجه به نوع فعالیت خود اقدام به خرید ساعت مچی نمایند. امری طبیعی است که یک ساعت مچی ورزشی در مقایسه با یک ساعت مچی رسمی از تفاوت های بسیاری برخوردار باشند. همچنین ساعت مچی ورزشی نیز با یکدیگر دارای تفاوت هایی می باشند. برای مثال برخی از ساعت ها به صورتی طراحی و ساخته شده اند که می توان به راحتی از آنها در ورزش شنا استفاده نمود و برخی از ساعت ها برای داوران ساخته شده اند و برخی دیگر نیز امکان اندازه گیری ضربان قلب و یا مسافت طی شده را برای ورزشکاران فراهم می کنند. در ادامه فاکتورهایی که برای خرید ساعت مچی ورزشی بهتر است که رعایت گردند را تشریح خواهیم نمود.

انتخاب ساعت متناسب با نوع ورزش

یکی از فاکتورهایی که در هنگام خرید ساعت لازم است تا توسط ورزشکاران مورد توجه واقع گردد، ورزشی است که به آن مشغول می باشند. برخی از ساعت ها به صورتی طراحی و ساخته شده اند که دارای امکاناتی ویژه می باشند و این امکانات در ورزشی همانند شنا چندان کاربردی نخواهد بود. برای مثال ساعتی که از ویژگی هایی مانند اندازه گیری ضربان قلب و یا GPS برخوردار است نمی تواند برای شنا چندان مناسب باشد و برای ورزشی همانند شنا ساعتی مناسب است که کورنوگراف و همچنین دارای استاندارهای ضد آب نیز باشد. بنابراین در چنین مواردی لازم است تا ورزشکاران دست به انتخابی هوشمندانه زده و ساعت مچی متناسب با ورزش خود را انتخاب نمایند. ورزشکارانی که به انجام ورزش دو و میدانی مشغول هستند لازم است اقدام به تهیه ساعتی نمایند که دارای GPS باشد تا بتواند مسافت طی شده توسط ورزشکار را به خوبی اندازه گیری نماید.

انتخاب ساعت با طرح و ظاهری مناسب

از دیگر فاکتورهایی که در انتخاب یک ساعت ورزشی مناسب از اهمیت زیادی برخوردار است، طراحی ظاهری آن می باشد. البته در این میان برخی از افراد نیز وجود دارند که چندان توجهی به این نکته نداشته و بر این باورند که طراحی ظاهری ساعتی که در هنگام ورزش مورد استفاده قرار می گیرد چندان اهمیتی ندارد. در هنگام خرید ساعت مچی ورزشی بهتر است به طراحی و رنگ بندی آن توجه شود و اقدام به خرید رنگی نمائید که در هنگام ورزش بتواند شور و اشتیاقتان را افزایش دهد و از هماهنگی مناسبی با لباس ورزشی که می پوشید نیز برخوردار باشد. ساعت های ورزشی در دو نوع آویز گردنی و مچی طراحی و ساخته شده اند و ورزشکاران بر اساس نیاز خود می توانند اقدام به خرید نمایند. همچنین لازم است بند و حاشیه های صفحه نمایش ساعت از جنس پلاستیک ساخته شده باشند در صورت برخورد با موانع یا اشیا دچار آسیب نشوند.

توجه به باتری ساعت

باتری ساعت مچی ورزشی از فاکتورهایی است که دارای اهمیت می باشد و لازم است باتری از قدرت مناسبی برخوردار باشد. امروزه اغلب ساعت های ورزشی به صورتی ساخته شده اند که نوعی گجت پوشیدنی به شمار می آیند و از باتری قابل شارژ برخوردار هستند. در هنگام خرید ساعت ورزشی مناسب لازم است تا باتری آن از دوام مناسبی برخوردار باشد همچنین بتوان آن را در کوتاه ترین زمان ممکن شارژ نمود تا به سرعت آماده استفاده شود. البته عمر و دوام باتری ساعت های هوشمند امروزی به شدت به نوع استفاده کاربران نیز وابسته می باشند.

برخورداری از نرم افزار نسخه موبایل

اغلب ساعت های هوشمندی که امروزه به عنوان یک گجت پوشیدنی به زندگی ورزشکاران وارد شده اند دارای نرم افزار نسخه موبایل نیز می باشند. این ساعت ها به صورتی طراحی شده اند که به منظور ارائه اطلاعاتی دقیق در رابطه با فعالیت های ورزشکار لازم است تا به گوشی های هوشمند متصل شوند. به همین جهت لازم است تا ورزشکاران در انتخاب نرم افزار متناسب با ساعت خود نیز بسیار دقت داشته باشند تا بتوانند به خوبی از تمامی ویژگی های ساعت برخوردار شوند.

ابعاد صفحه نمایش ساعت

یکی دیگر از نکاتی که در هنگام تهیه ساعت مچی ورزشی لازم است به آن دقت شود، ابعاد صفحه نمایش ساعت می باشد. ساعت هایی که برای انجام فعالیت های ورزشی مورد استفاده قرار می گیرند لازم است که صفحه نمایش آنها از ابعاد مطلوبی برخوردار باشد تا ورزشکاران بتوانند به راحتی اطلاعات مورد نیاز خود را از آن استخراج نمایند. ساعت هایی که دارای صفحه نمایش کوچکی هستند ممکن است تمامی اطلاعات را به خوبی برای ورزشکار به نمایش نگذارند.

ویژگی های ساعت های مچی ورزشی

ساعت های مچی ورزشی امروزه از تنوع بسیار بالایی برخوردار هستند و همین امر می توانند سبب شود تا هر کدام از آنها به ویژگی هایی خاص و منحصربه فرد تجهیز شده باشند و ورزشکاران می توانند بر اساس نوع ورزش خود اقدام به تهیه ساعت مچی مناسب نمایند. برخی از ساعت ها ورزشی به صورتی ساخته و طراحی شده اند که دارای GPS بوده و به خوبی می توانند برای ورزشکار نقشه را نمایش دهند. برخی دیگر از ساعت ها نیز برای ورزش هایی خاص طراحی شده و برخی دیگر نیز برای ورزش های سه گانه و یا چندگانه طراحی و ساخته شده اند. بنابراین این موارد سبب می شود تا ساعت ها از ویژگی های بسیار متنوع و متفاوتی برخوردار شوند. برخی از ساعت ها به صورتی طراحی شده اند که همانند یک مربی عمل کرده و به صورت خودکار اطلاعات فعالیت ورزشی ورزشکار را در سایت شرکت تولیدکننده ساعت آپلود کرده و آن سایت اقدام به تجزیه و تحلیل فعالیت های ورزشی آن ورزشکار می نماید. همچنین ورزشکاران با استفاده از چنین ویژگی می توانند اطلاعات فعالیت های ورزشی خود را با دوستان و نزدیکان خود به اشتراک گذارند و یا رکودهای خود را در فضای مجازی نشر دهند.

ساعت های کورنوگراف به صورتی ساخته شده اند که از امکان ثبت و اندازه گیری زمان برخوردار هستند و همین امر سبب شده است تا از این قبیل ساعت ها در ورزش هایی همانند دو و میدانی، دوچرخه سواری، تناسب اندام و حتی شنا استفاده شود. ورزشکاران با استفاده از این نوع ساعت ها می توانند به مشاهده زمان و اندازه گیری رکوردهای خود با آن بپردازند. این ساعت ها همچنین از امکان ذخیره چندین بازه زمانی برخوردار هستند و ورزشکاران با استفاده از این قابلیت می توانند بر روند پیشرفتشان نظارت داشته باشند. امروزه اغلب ساعت های کورنوگراف نیز دارای ظاهری دیجیتالی هستند و زمان را در اندازه میلی ثانیه نیز اندازه گیری می کنند.

مقاومت ساعت مچی ورزشی

ساعت های مچی که در فعالیت ورزشی مورد استفاده قرار می گیرند لازم است تا به صورتی طراحی و ساخته شده باشند که دارای مقاومتی مطلوب باشند و بتوانند در برابر حوادث مقاومت نشان دهند. امروزه با پیشرفت هایی که در صنعت تولید ساعت های مچی اتفاق افتاده است طراحی و ساخت این قبیل از ساعت ها به گونه ای می باشد که از مقاومت بسیار بالایی برخوردار هستند. به جهت اطمینان از مقاومت بالای ساعت های مچی ورزشی بر روی آنها تست های بسیار متنوعی صورت می پذیرد. ورزشکاران لازم است در هنگام خرید ساعت به میزان مقاومت آن در برای حوادث نیز توجه ویژه ای داشته باشند. در ادامه به معرفی و بررسی برخی از ساعت های مناسب برای انجام فعالیت های ورزشی نیز خواهیم پرداخت.

ساعت ورزشی سونتو

شرکت سونتو در سال ۱۹۳۶ تأسیس شده است و در ابتدا در زمینه تولید دماسنج فعالیت داشته است. این شرکت در گذر زمان دامنه محصولات خود را افزایش داده است و در نهایت اقدام به تولید ساعت های مچی مناسب ورزشکاران پرداخته است. ساعت های تولید شده توسط این شرکت برای کوهنوردان و غواصان بسیار مناسب هستند. در طی این سال های شرکت سونتو در جهت دستیابی به ایده های خود بسیار تلاش کرده است و بسیاری از این ایده نیز تحقق یافته اند. این شرکت بسیار تلاش کرده است تا کیفیت محصولات خود را افزایش دهد و همچنین بتواند اغلب ورزش ها را تحت پوشش قرار دهد.

ساعت و مچ بند ورزشی سامسونگ

سامسونگ یک شرکت کره ای است که در زمینه تولید محصولات هوشمند و لوازمات خانگی با کیفیت شهرت یافته است. در سال های اخیر و با پیشرفت هایی که در زمینه محصولات هوشمند همراه رخ داده است این برند کره ای نیز از آنها غافل نشده است و در زمینه تولید گجت های پوشیدنی و ساعت های هوشمند نیز محصولات با کیفیت و کاربردی را روانه بازار کرده است. البته لازم به ذکر است که مچ بندهای هوشمند تولید شده توسط این شرکت در مقایسه با ساعت های هوشمند آن از تنوع نسبتاً بیشتری برخوردار می باشند. مچ بندهای تولید شده توسط این شرکت اغلب بر پایه تجزی و تحلیل سلامتی کاربران طراحی و ساخته شده اند و اغلب فعالیت های روزانه افراد را نیز مورد رصد قرار می دهند. همچنین مچ بندهای تولید شده توسط سامسونگ برای افراد عادی نیز بسیار کاربردی هستند و افراد می توانند از امکانات این ابزارها در جهت بررسی سلامتی خود استفاده نمایند.

ساعت و مچ بند ورزشی گارمین

شرکت گارمین نیز در سال ۱۹۸۹ توسط گری بول و مین کارو در کشور آمریکا تأسیس شد و در ابتدا در زمینه تولید GPS فعالیت داشت. این قطعات در ابتدا در ابعاد کوچک و دستی ساخته شده اند و در گذر زمان به شکل مچ بندهایی مجهز به GPS ساخته شدند. برخی بر این باورند استفاده از GPS در مچ بندها سبب شد تا ایده تبدیل آنها به ساعت های هوشمند شکل گیرد. ساعت هایی که توسط این برند تولید شده اند از طراحی دقیق و نسبتاً ظریف برخوردار هستند اما از امکانات نه چندان فوق العاده و نسبتاً سطحی برخوردار می باشند.

ساعت های هوشمند ورزشی اپل

از دیگر شرکت هایی که در زمینه تولید محصولات هوشمند و بسیار با کیفیت تبحر دارند می توان به شرکت اپل اشاره نمود. این برند نیز با عرضه محصولات هوشمند بسیاری تواسنته است توجه افراد بسیاری را در سراسر جهان به خود جلب نماید که از جمله آنها می توان به ساعت های هوشمند تولید شده توسط این برند اشاره نمود. ورزشکاران به راحتی می توانند از ساعت های هوشمند این شرکت در جهت انجام فعالیت های ورزشی و همچنین انجام امور روزمره خود استفاده نمایند. ساعت های هوشمند اپل معمولاً از دو منو برخوردار هستند که یکی از آنها مختص فعالیت های ورزشی افراد بوده و منوی دیگر نیز به منظور رصد فعالیت ها روزمره کاربرد دارد. لازم به ذکر است که ساعت های هوشمند این برند از قیمت بسیار بالایی نیز برخوردار هستند.

ساعت های ورزشی پلار

شرکت پلار نیز در زمینه تولید ساعت های ورزشی نیز از سابقه بسیار طولانی برخوردار است و در گذر زمان توانسته است ساعت های مناسبی را برای ورزشکاران تولید نماید. همچنین این شرکت موفق شده است عنوان اولین شرکت تولید کننده ساعت های مجهز به صفحه نمایش با سنجشگر ضربان قلب را کسب نماید. همچنین این برند در با ارائه محصولاتی خلاقانه تواسنته است جوایز بسیاری را نیز به دست آورد. همچنین شعار این شرکت افزایش بازدهی با استفاده از محصولات پلار می باشد.

جمع بندی

فروشگاه آس اسپرت یکی از بزرگترین فروشگاه های لوازم ورزشی سراسر کشور است که انواع مختلف لوازم ورزشی را با قیمت استثنایی در اختیار شما قرار می دهد. اگر قصد خرید انواع لوازم ورزشی از جمله توپ های ورزشی ، لباس ورزشی ، وسایل ورزش های مختلف و … را دارید، می توانید از طریق فروشگاه آس اسپرت برای خرید وسایل مورد نیاز خود اقدام کنید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *